Uygun Fiyata Nasıl Kına Organizasyon YapılırUygun Fiyata Kına Organizasyon Nasıl Yapılır?

Kına gecesi her genç kızın evlenmeden önce hayalini kurduğu, baba evinden ayrılmadan arkadaşları arasında eğlendiği bir etkinlik diyebiliriz. Peki günümüzde evliliğin bu kadar pahalı olduğu bir dönemde nasıl hayallerimizi fazla para harcamadan gerçeğe dönüştürme imkanına sahip olabiliriz. İşte burada kına organizasyon firmaları devreye giriyor. Tabi ki bunu yapmak için azda alsa elimizi cebimize sokmak gerekecek ama minimum fiyatlarla kendi el becerilerinizle organizasyonlarda kullanacağınız malzemeleri yapabilirsiniz.

        Gelelim kına gecesinde bizlere lazım olacak ürünler nelerdir, daha sonra sında bu ürünleri nasıl temin edebiliriz bunlar üzerinde duralım. Bunları madde madde sıralarsak;

Kına Gecesi’nde Lazım Olan Ürünler

1-Kına tahtı

2-Kaftan-Bindallı

3-Bayan Nedime

4-Fotoğrafcı-kameraman

5-DJ

6-Damat kostümü

7-Gelin arkadaş kaftanı

8-Üç katlı kına tepsisi

9-Yakılacak yaş kına

10-Dağıtılacak kuru kına

11-Davul

12-Tef

13-Halay mendili

14-El mumu

15-El gülü

16-Kına tacı

17-Testi

18-Rengarenk kemeri

19-Tef yada yelpaze

20-Lokum ve kolonya

21-İsterseniz karşılama masası

Evet bu maddeleri daha da uzatabiliriz ama bizler uygun fiyata bir kına organizasyon nasıl yapılır bunun üzerinde duralım

Uygun Fiyata Nasıl Kına Organizasyon Yapılır

Kına Organizasyonu nun Bütçelendirilmesi

Arkadaşlar kına tahtını mecburen kiralamak durumundasınız taht için minimum 400 TL ayırmanız gerek,

Kaftan yada bindallı için satın alırsanız düzgün bir şey olsun derseniz yaklaşık 3000 TL’yi gözden çıkarmanız gerek, sizlere çevrenizde 700-800 TL’ye alınabileceğini söylerler ama bunlara itibar etmeyin çünkü kalitesiz ve gösterişsizlerdir. Eğer satın almak değil de  kaliteli ve güzel bir kaftanı kiralamak istiyorum diyorsanız o zaman organizasyon firmalarından uygun fiyata kiralayabilirsiniz, bunun yaklaşık kiralama bedeli 1000 TL civarlarındadır daha da uyguna bulabilirsiniz.

Bayan nedime, şimdi nedime nedir onu açıklayalım nedime; kına gecesinde gelin hanıma yardımcı olan onun ihtiyaçlarını gideren yardımcı bayan kişiye denir, tabi ki günümüzde nedimeler yardım etmekle kalmıyor tamimiyle kına organizasyonunun lokomotifi görevini üsleniyorlar, kına anında gelinin heyecanını alan, onlara nasıl hareket edeceklerini söyleyen, kına çıkışları anında gösteriler düzenleyen, dans şovları yapan kişiler haline gelmişlerdir. Bu kişileri çevrenizde uzman tanıdığınız yoksa kesinlikle organizasyon firmalarında almanızı tavsiye ederim, bir bayan nedimenin yaklaşık kiralama bedeli 200 TL ile 300 TL arasında değişmektedir.

 

Fotoğrafçı-kameraman ile ilgili ise size tavsiyem  eğer beklentiniz çok üst düzey değilse bu hizmeti satın almayın çünkü hem kolay hem pahalı bir hizmet, günümüz teknolojisiyle çok rahat profesyonel kamera olan insanlar  çevremizde bulunmaktadır onlardan yardım alarak gecenizi teslim edebilirsiniz, buradan en az 1000 TL kar edersiniz.

DJ ile ilgili kesinlikle ucuza kaçmayın müzik çok önemli bu işi bilmeyen kişiye kesinlikle kına gecenizi teslim etmeyin yoksa kına gecesinizde çok büyük bir hüsran yaşayabilirsiniz, dj fiyatı yaklaşık 400 TL ile 600 TL arasında değişmektedir.

Damat kostümü genel olarak damatlar tercih etmiyorlar ama giymek isteyenler çok uygun bir fiyata kına organizasyon firmalarında temin edebilirler.

Gelin arkadaş kaftanları da kınanızda 10 adet alsanız yeterli olacaktır, bunları da kiralamanızı tavsiye ediyorum, yine kına organizasyon şirketlerinde çok uygun bir fiyata kiralayabilirsiniz.

Üç katlı kına tepsisi çok pahalı olmayan bir üründür ister satın alınabilir ister kiralayabilirsiniz, ama kiralamanız daha ucuza gelir çünkü bir kere kullanacaksınız.

Yakılacak yaş kınayı bulunduğunuz ilde çarşıdan çok uygun fiyata alabilirsiniz, yine aynı şekilde dağıtılmak için hazırlanmış kuru kınaları satın alabilirsiniz, kuru kına paketleri 100 lük paketler halindedir paketlerin fiyatları 10 ile 15 TL arasında tasarıma göre değişiklik göstermektedir.

Davulu yine kına organizasyon firmalarında uygun fiyata kiralayabilirsiniz,

 El gülü, el mumu, halay mendili, kına tacı, shakira kemeri, tef, testi yine bunları bulunduğunuz şehrin çarsında uygun fiyata temin edebilirsiniz el mumu, halay mendili, el gülü, kına tacı bunları 24 er adet, shakira kemerini 10 adet, testiyi bir adet almanız yeterlidir, eğer testinin içi dolu olsun diyorsanız içini şeker yada çikolata ile doldurabilirsiniz, testiyi de kırmızı tülle bağlayabilirsiniz.

Karşılama masasını kendiniz çeşitli aksesuarla hoş bir masa kurabilirsiniz bu saya de yaklaşık 250 TL kar edebilirsiniz. Lokum ve kolonyayı da kendiniz temin edebilirsiniz. Tef yada yelpazeyi kendi istediğiniz renkte uygun fiyata çarşınızda alabilirsiniz.

Rengarenk kemerini karalayınız uygun fiyata bir çok kına organizasyon firmasında bulabilirsiniz.

Sonuç Olarak

Evet kına organizasyonunda size lazım olacak minimum tüm ürünleri size sıraladık, organizasyon firmalarında bugün uygun fiyat olsun ama güzel olsun diyorsanız yaklaşık 1400 TL yi gözde çıkarmanız gerek, size saymış olduğum bazı ürünleri kendiniz temin ederseniz bunu 1000 TL ye kadar indirmek mümkündür, ama şu önerimi de şiddetle tavsiye ediyorum, çokta ucuza gitmeyin çünkü her işi çok ucuza yapabileceğini söyleyecek bir çok kişi bulabilirsiniz ama hayatınızda bir kere olan kına gecenizi de riske atmış olursunuz. Evet arkadaşlar inşallah yazım sizlere faydalı olmuştur aklınıza takılan sorular olduğunda iletişim bilgilerinde bana ulaşabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun hoşçakalın

By |2019-01-19T13:27:07+03:00Ocak 13th, 2019|BLOG|
Call Now ButtonHEMEN ARA