KINA GECELERİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OYUNLAR

KINA GECESİ ‘NDE GERÇEKLEŞTİRİLEN OYUNLAR  

Kına gecesi gelinlik kızlarımızın baba evinden ayrılmadan arkadaşları ve yakın akrabaları tarafından yapılan bir etkinlikken günümüzde bu durum tamimiyle tersine döndü diyebiliriz. Çünkü kına geceleri eskide ki gibi üç beş kişinin evde eğlendiği  bir etkinlikten öteye giderek artık düğün konseptinden yapılır hale gelmiştir. Bu hız düğün organizasyon hızını bile geçerek düğünlerle yarışır hale gelmiştir. Peki bu hız sayesinde kına gecelerimize ne gibi farklılıklar geldi. Şunu belirtmek isteriz ki kına geceleri düğünlerden daha eğlenceli ve samimi geçmektedir. Belki de kına organizasyonlarının hızlı yükselişinin altında bu sebep yatmaktadır.

Evet Kına Gecesi ‘nde Ne Gibi Etkinlikler Sergileniyor. Sırayla Gidecek Olursak.

Kız kaçırma oyunu; Bu oyun gelin hanım pistte oynarken, arkadaşlarının arkadaş kaftanlarını giyerek ani bir baskın yaparak gelinin gelin odasına kaçırılmasıdır.

Damat baskını; Bu ise kına yakıldıktan sonra ortaya çıkan hüzünlü ortamı dağıtmak için damat beyin davul çala çala gelin hanımın yanına gelerek duvağını kaldırıp alnından öpmesidir.

Rengarenk şovu; Bu şovumuz yaklaşık on parça renkli kumaşın gelin hanımın beline bağlanarak ve her kumaştan bir bayanın sallayarak dans etmesidir.

Testi kırma şovu; Bu şovumuz ise damat beyi piste oturtuyoruz, gelin hanımda elinde testi ile damat ın çevresinde dans etmeye başlaması ve daha sonra müziğin bitimiyle testiyi damat beyin ayağının dibinde kırmasıdır.

Tabi ki bu oyunları artırmak mümkün ama genel olarak kınalarda gerçekleştirilen oyunlar bunlardır. Daha öncede belirttiğimiz gibi kına gecesi nin düğünlerden daha şen ve eğlenceli geçmesinin sebebi  bu oyunlar ve farklı etkinliklerin olmasıdır.

Sizlerde bu tarz oyunları kınalarınızda görmek istiyorsanız, bu konu hakkında tecrübeli kına organizasyon firmaları ile çalışmakta fayda vardır. Eğer talep etmeniz üzerine siz gelin adaylarımıza detaylı bilgi verilerek program akışı sizlere ücretsiz verilecektir. Her şey gönlünüzce olması dileğiyle hoşçakalın.

By |2019-01-30T03:46:20+03:00Ocak 30th, 2019|BLOG|
Call Now ButtonHEMEN ARA