GELİNLİK SEÇİMİ

GELİNLİK SEÇİMİ

Gelinlik seçerken dergiler karıştırılır, ünlü isimlerin gelinlik tercihlerine bakılır, seçenek çok fazla olduğu için bütün gelinlerin kafası karışır ve başladıkları noktaya geri dönerler.

Bu gelinlik Miranda Kerr giydiğinde muhteşem gözükebilir fakat aynı etki bir başkası giydiğinde de olacak mıdır? İlk iş kendimize karşı dürüst olmak ve nasıl bir vücut tipine sahip olduğumuza karar verip yola oradan başlamak.

En temel vücut tipleri armut, elma, dikdörtgen ve kum saatidir.

 

ELMA VÜCUT TİPİ

Geniş bir karın, dolgun göğüsler karınla orantılı basen bu tipin öne çıkan özellikleridir. Bu vücut tipindeki gelinler V yaka ve yırtmaçlı modeller tercih etmelidir. A kesim ve düz kesim gelinler doğru bir tercih olacaktır.

ARMUT VÜCUT TİPİ

Vücudun en geniş bölgesi basenlerdir. Genellikle de üst beden daha incedir daha küçük göğüslere, ince kollara ve bele sahiptir. Kıvrımlı vücut hatlarına sahip olmakla birlikte, ilk anda dikkati çeken basenler olur. Bu vücut tipinde vurgulanması geren yer ince beldir. Etek kesimi A kesim tercih edilmelidir. Prenses kesim gelinlikte seçenekleriniz arasında yer alabilir.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Kum saati vücut tipi oldukça orantılıdır. Geniş omuzlar, gösterişli bir göğüs çevresi, göğüs genişliğinde kalçalar, ince bel ve güzel bacaklar… Bu vücuda sahip şanslı gelinler bütün gelinlik modellerini rahatlıkla taşıyabilir. Balık formunda bir gelinlik harika bir tercih olacaktır.

 

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Dikdörtgen vücut tipi dar kalçalara, geniş bir omza ve küçük göğüslere sahiptir. Bu tip gelinlere en çok düz kesim gelinlik yakışır. Omuz veya sırt dekoltesi öne çıkarılmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir