Düğün Pastası Seçimi

Düğün Pastası Seçimi

Düğün pastası seçerken nelere dikkat edilir?

 

RESİM

 

Yazın gelişinin müjdecisi düğünler tüm hızıyla başladı. Düğün deyince ilk akla gelenlerden biri de tabi ki  düğün pastasıdır. Düğün pastasının en önemli özelliği ise göze olduğu kadar damağa da hitap etmesidir.

RESİM

 

Düğünlerin, doğum günlerinin ve her türlü kutlamanın başrolü olan pastalarda aranan ilk özellik lezzetidir. Pastanın tadını önce sizin beğenmeniz daha sonra da konukların beğenmesi oldukça önemlidir. Kendi damağınıza hitap etmeyen bir pastayı konuklarınızın beğenmesini bekleyemezsiniz. Müstakbel eşinizle pastane pastane gezip lezzetli pastalar tatmak sanırım düğün hazırlıklarının en güzel kısmı olacaktır. Pasta tadımı yaparken fiyatlardan çok lezzetine odaklanın çünkü lezzetsiz veya bayat bir pasta bütün düğüne gölge düşürebilir.

 

Pastanın tadından emin olduktan sonra sıra tasarımını seçmeye kaldı. Pastanın tadı kadar görüntüsü de gözleri doyurmalıdır. Düğünün  konseptine ve o yılın trendlerine göre seçilmiş bir pasta konuklarınızı etkilemenize yardımcı olacaktır. Eğer pastanın üzerinde isim veya tarih yazılacaksa düğünden önce kontrol etmenizde fayda var. Hatalı yazılmış bir isim o an keyfinizi kaçırabilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir