KINA GECESİNDE SAÇ TERCİHİ

 

Evlilik sürecinde düğünden evvel en özel iki gün vardır. Nişan ve kına gecesi… Kına gecesi gelin adayının kız kıza geçirdiği ve çılgınlar gibi eğlendiği bir gecedir. Bu gecede tüm gözler gelinin üzerinde olacağı için makyaj ve saç kusursuz olmalı…

Düğün kadar olmasa da kınanın da kendine göre tatlı telaşları vardır. Kaftan, abiye, taht, hediyelik seçimi derken saçları da unutmamak gerek.

Genellikle kına gecesine ilk olarak bir abiye ile giriş yapılır. Daha sonra kına yakmaya  geçilmeden önce nedimeler geline kaftanını giymesinde yardım ederler. Kına gecenizde birden çok kıyafet giyecekseniz saçlarınız hem abiyenize hem de kaftanınıza uyumlu olmalı.

Kaftanınızda ne tarz bir taç kullanacağınız da oldukça önemli… Çok büyük bir taç takacaksanız saçlarınızı açık bırakmanız avantajınıza olacaktır.

Kına gecenizde taç yerine bir alınlık seçecekseniz görüntünüz daha sade kalacaktır. Alınlık kullandığınızda saçlarınızı yine açık bırakabilir ya da topuz yapabilirsiniz. Fakat kına gecesinin kurtarıcı saçı su dalgasıdır.

 

Saçlar kına gecesi için önemsiz bir detay gibi gözükse de oldukça önemlidir. Örneğin sarı saçlara sahipseniz pembe bir kaftan sizin için mükemmel bir tercih olacaktır.

Hiçbir aksesuar kullanmayıp sade bir şekilde de saçlarınızı toplayabilirsiniz.

 

Zarif ışıltılı bir taç ile kına gecenizde prensesler gibi olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir